+90-850-939 74 14 destek@e-ptt.gov.tr
+90-850-939 74 14 destek@e-ptt.gov.tr
Sorunsuz ve Hızlı
Tam Entegrasyon
Verimli ve Tasarruflu
E-Fatura Çözümü
7/24 Kesintisiz
Kurumsal Destek
Sizi Arayalım

Hizmetlerimiz

Taraflar arasında standart oluşturarak faturaların güvenli ve hatasız şekilde dolaşımını sağlamak amacı ile T.C. Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) tarafından uygulamaya konmuştur.

e-Arşiv uygulaması, e-faturaya kayıtlı şirketlerin e-Fatura sistemine kayıtlı olmayan mükelleflere ve son kullanıcılara, elektronik ortam aracılığı ile fatura göndermesini sağlayan uygulamadır.

Türk Ticaret ve Vergi Usul Kanunları kapsamında tutulması zorunlu defterlerinin elektronik ortamda; oluşturulması, kaydedilmesi, saklanması ve ibraz edilmesini sağlama hizmetidir.

Kağıt irsaliye ile birebir aynı hukuki niteliklere sahip elektronik belgedir. Gelir İdaresi Başkanlığı’nın uygulaması aracılığıyla alıcının posta kutusuna gönderilip, alıcının malları kabul veya red durumunu belgeler.

e-Bilet; etkinliklerde ve kara, deniz, hava yolu yolcu taşımacılığında kağıt biletin yerine geçen uygulamadır. Üzerinde mali mühür bulunan bu elektronik belge, doğrulamaya, görüntülemeye olanak sağlar.

İhracat ve yolcu beraberi eşya faturaları 01/07/2017’den itibaren zorunlu olarak e-Fatura ile gönderilecektir. Bu kapsamda düzenlenen faturalar Gümrük ve Ticaret Bakanlığı sisteminde görünecektir.

Sorularınız mı var?

Soru görüş ve önerileriniz için hizmetlerimizle alakalı detaylı bilgi almak için bize ulaşın.